Bën shaka me kundërshtarin, karton i kuq për Kaka’ (Video)

Kliko per me shume info

Kaka’ është ndëshkuar me karton të kuq në kampionatin amerikan të futbollit për “sjellje të dhunshme”, pasi bëri shaka me një kundërshtar.

Në minutën e 97 të ndeshjes mes New York Red Bulls dhe Orlando, Kaka’ duke qeshur i vendos duart në fytyrë Collinit, ish-shok skuadre i brazilianit në Florida.

Kliko per me shume info

Arbitri, për habinë e të gjithëve, e ndëshkoi me karton të kuq për këtë gjest dhe ky vendim ka shkaktuar shumë polemika, pasi u mor pasi gjyqtari u konsultua me VAR-in.

Kaka’ dhe Collin u munduan t’i shpjegonin episodin, duke i thënë arbitrit se po bënin shaka, por vendimi ishte marrë tashmë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.