Barcelona një lajm të mirë tifozëve, braziliani është nisur drejt Spanjës

Phillip Coutinho ëstë nisur drejt Barcelonës!

Mësohet se pas shumë spekulimeve dhe lajmeve të pafund, numri 10 i të kuqve sipas mediave angleze është duke fluturuar drejt Katalonjës për të firmosur kapitullin e ri të karrierës së tij me skuadrën “blaugrane”. Barcelona ka tentuar përgjatë gjithë verës për të bindur Liverpul, por u donin orët e fundit të merkatos që dy klubet të binin dakord.

LEXO EDHE:  Barcelona kërkon me çdo kusht talentin "e rritur" nga PSG
Kliko per me shume info

Nga oferta e parë që kapte shifrat 90 mln euro, për brazilianin mësohet se gjuha e përbashkët është gjetur mbi bazën e 150 mln eurove.
Coutinho ditë më parë kishte kërkuar zyrtarisht të largohej nga Liverpuli drejt Barcelonës ndërsa sot është e tij është duke u bërë realitet. Klubi spanjoll me këtë investim kap shifra marramendëse në këtë merkato vere ku për dy lojtarë, Dembele dhe Coutinho, ka shpenzuar 300 mln euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here