‘’Balena Blu’’ vret dhe një adoleshent, 14 -vjeçari mbyt veten me qese plastike

Kliko per me shume info

Rikthehet “Balena Blu”, duke i marrë jetën një 14 –vjeçari.

Ngjarja është raportuar në Indi, ku i mituri ka kryer vetëvrasje dhe dyshimet e para ishin se adoleshenti luante këtë lojë.
Ankan Dey u gjet i mbytur nga me qese plastike në banjën e shtëpisë së tij. Familjarët hynë në banjë pasi ai nuk po dilte pas një kohe të gjatë.

Kliko per me shume info

Ai u kthye nga shkolla të shtunën dhe u ul përpara kompjuterit. Kur nëna e tij Sampa, e thirri atë për drekë, Ankan tha se do të shkonte në banjo. Pasi nuk doli për një kohë të gjatë ne hapëm derën me forcë dhe e gjetëm të shtrirë në dysheme. E dërguam menjëherë në spital por u deklarua i vdekur”, tha babai i tij Gopinath Dey për mediat lokale.
Miqtë e Ankan kanë thënë për policinë se 14-vjeçari luante lojën “Balena Blu” online.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.