Atentati/ Presidenti i Kamzës i shpëtoi vdekjes, ja dëshmia në Polici

Naim Qari, Presidenti i Kamzës, mësohet se është kontradiktor pas atentatit me eksploziv që iu bë ditën e sotme.

U raportua se një sasi lënde shpërthyese iu vendos në automjetin tip “Hummer”, i cili ishte i parkuar pranë banesës së tij në Bathore ditën e sotme. Qari në fillim ka thënë për “Panorama” se mjeti nuk ishte i tij dhe se kishte ngatërresë targash, por për Policinë ka thënë ndryshe.

Kliko per me shume info

“Panorama” mëson se Qarri u ka thënë uniformave blu se ishte duke qëndruar në lokal kur ndodhi shpërthimi.
“Në fillim mendova se ishte shkëndijë elektrike, më pas e pashë që ishte shpërthim. Nuk kam konflikt me askënd dhe nuk e di pse ma kanë vënë eksplozivin. Kam një biznes të rregullt familjar”, ka thënë ai para policëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.