Ambasada amerikane zbardh takimet e senatorëve në Tiranë

Kliko per me shume info

Partneriteti SHBA – Shqipëri, siguria dhe lufta ndaj terrorizmit kanë qenë në fokus të takimeve që një delegacion me katër senatorë amerikanë patën me krerët e politikës shqiptare këtë të shtunë në Tiranë.

“Një delegacion me katër senatorë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës vizitoi sot Shqipërinë për të biseduar mbi partneritetin ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, si dhe çështjet e bashkëpunimit për sigurinë, mbrojtjen dhe luftën ndaj terrorizmit“, thuhet në një deklaratë të Ambasadës amerikanë në Tiranë.

Kliko per me shume info

Senatorët, sqaron Ambasada, nënvizuan rëndësinë e zbatimit të reformave kyçe, përfshirë atë në drejtësi.

“Senatorët Blunt, Cornyn, Cotton, dhe Tillis u takuan me Presidentin Ilir Meta, zyrtarë të Qeverisë dhe drejtues të Partisë Demokratike, për të nënvizuar rëndësinë e rolit të Shqipërisë në stabilitetin rajonal, përpjekjet për të luftuar terrorizmin dhe rëndësinë e zbatimit të reformave kryesore, përfshirë reformën në drejtësi”, sqarohet më tej në deklaratë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.