Alarmohet dogana e Hanit të Hotit, flakët ‘’përpijnë’’ vendin, ndërpritet energjia elektrike

Kliko per me shume info

Zjarri është një kërcënim edhe në afërsi të doganës së Hanit të Hotit, ndërsa OSHEE ka njoftuar se kjo pikë për momentin është pa energji elektrike.

Si pasojë është stukuar linja L30-55/1 Koplik 220 -Vukpalaj për mase sigurie, pasi ka rene zjarr ne afërsi te Bajzes dhe kerkohet nga zjarrfiksja.

Kliko per me shume info

OSHEE njofton se pa energji ka mbetur edhe nënstacioni i Koplikut, Bajze si dhe Vukpalaj.
Ndërkohë që OSHEE njofton se sot në Tiranë për shkak te investimit per lidhjen unazore te fidrave 333 dhe 334 te N/St Selite 20 kV, zona prane Kopshtit Zoololigjik sot nuk do te kete energji elektrike nga ora 10.00 deri ne 11.00.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.