Aksidentoi për vdekje tregtarin nga Kashari, lirohet deputeti i PDIU, Aqif Rakipi

Kliko per me shume info

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi që u përfshi sot në një aksident me makinën e tij tip Benz me targa AA002 CY dhe përplasi për vdekje tregtarin nga Kashari, Seit Sorra, 54 vjeç, është lënë i lirë.

Mësohet se deputeti është liruar me urdhër të Prokurorisë, e cila arsyeton se deputetit i është prerë rruga menjëherë nga tregtari 54-vjeçar dhe pritet të hetohet në gjendje të lirë.

Kliko per me shume info

Ndonëse u largua nga vendngjarja, deputeti u vetëdorëzua në polici dhe siç sqaruan blutë e kryeqytetit “janë kryer të gjitha veprimet hetimore dhe proçeduriale, ekzaminimet e ndryshme kriminalistike, testi i alkoolit dhe sqarimi i rethanave të ngjarjes”, pas të cilave del që tregtari i kishte prerë atij rrugën.

Automjeti i perfshirë në ngjarje, ndodhet në ambjentet e Komisariatit të Policisë në gjendjen e dorëzimit menjëherë pas ngjarjes, i sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.