Aksidenti tragjik/ Shkaktoi vdekjen e 3 shtetasve në Itali, identifikohet shqiptari

Një aksident tragjik në Bari të Italisë i ka marrë jetën 3 shtetasve italianë, pasi dy makina u përplasën rëndë.

Shkak i aksidentit ishte se njëri nga makinat drejtohej nga një person i dehur. Sipas mediave italiane, ai ishte shqiptar. Dy gra dhe një burrë, emrat e të cilëve nuk bëhen ende të ditur kanë mbetur të vdekur në vend, pasi makina e tyre është përplasur nga një tjetër automjet, që drejtohej nga një shqiptar.

Kliko per me shume info

ANSA raporton se shqiptari u identifikua si Alensio Serjani, lindur ne Puglia.

Mediat italiane shkruajnë se aksidenti ka ndodhur në aksin mes daljes së Trani e Boccadoro, disa kilometer në veri të Barit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.