Aksidenti tragjik, dëshmitarët shokojnë: Deputeti goditi fort viktimën dhe u largua. Diçka fsheh

Kliko per me shume info

Zbardhen dëshmitë e para të aksidentit tragjik të ndodhur në vend në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Më parë u tha se aksidenti u shkaktua nga deputeti Aqif Rakipi. Dëshmitarët e aksidentit mësohet të kenë qenë dy kushurinjtë e viktimës, , të cilët punonin bashkë me të në Tregun Agroushqimor në autostradë.

Kliko per me shume info

Ata kanë parë të gjithë skenën e ngjarjes, edhe pse nuk pranojnë të japin shumë detaje, pasi siç shprehen ata, po presin që të japë një version zyrtar Policia e Prokuroria.
Pavarsisht kësaj, ata dhanë një detaj shumë të rëndësishëm. Sipas tyre, shoferi që përplasi të afërmin e tyre, në vend që të ndalonte e t’i jepte ndihmën e parë personit që aksidentoi, e shtoi edhe më shumë shpejtësinë e u largua nga vendi i ngjarjes.
“Ne pamë gjithçka sepse aty ishim, po shkonim te tregu. Nuk e aksidentoi Saitin, por e masakroi me makinë. E megjithatë as nuk e mori mundimin të ndalonte. Madje e shtoi edhe më shumë shpejtësinë duke u larguar nga vendi i ngjarjes”, shprehen dëshmitarët.
Ndërsa një familjar i viktimës shkon edhe më tej, duke hedhur dyshime se deputeti mund të jetë larguar edhe për të fshehur diçka. “Policia thotë që nuk ishte i pirë, megjithëse jam i bindur që ka qenë i dehur. Por largimi i tij në atë mënyrë nga vendi i ngjarjes nuk lidhet vetëm me këtë.
Me siguri ai ka dashur të fshehë diçka. Nuk më bindin fare justifikimet e tij që iku për t’u dorëzuar në Polici. Këto janë justifikime”, shprehet ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.