Aksidenti me pasagjerët kosovarë në Milot, policia zbardh ngjarjen: Si u dogj autobuzi

Ditën e sotme një autobuz është djegur në ecje në Milot, ndërsa brenda kishte pasagjerë kosovarë.

Një reagim zyrtar vjen nga policia e Kurbinit nga kjo ngjarje, ndërsa fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Kliko per me shume info

NJOFTIMI I POLICISE
Me datë 26.08.2017, është marrë njoftim se në Fushë-Milot, ka marrë flakë një mjet autobus i Kosoves.
Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore dhe zjarrfiksja që po bëjnë të mundur shuarjen e flakëve. Nuk ka të lënduar në njerëz vetëm dëme materiale.

Nga hetimet paraprake dyshohet aksidentale. Nga shërbimet e policisë rrugore është bërë devijimi i qarkullimit rrugor në aksin e vjetër rrugor Milot – Lezhë dhe Milot – Laç deri në përfundim të veprimeve hetimore në vendngjarje si dhe në shmangie të trafikut. Vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.