Aksident tragjik në Kosovë, humbin jetën babë e bijë (Foto)

Kliko per me shume info

Një aksident tragjikë shët raportuar një ditë më parë në Bjeshkët e Deçanit, Kosovë, ku për pasojë kanë mbetur të vdekur dy persona.

Blutë kosovare bëjnë me dije se viktimat janë shtetasit Gëzim Nitaj dhe vajza e tij Agnesa Nitaj nga fshati Drenoc i Deçanit

Kliko per me shume info

Komunikata zyrtare e Policisë:
Informoheni se sot më datën 25 gusht 2017 rreth orës 15:30 në bjeshkën e Pobërgjes-Deçan gjegjësisht te stanet, ka ndodhur aksident trafiku me pasojë vdekjen e dy (2) personave dhe lëndimin e katër (4) të tjerëve.
Në ketë aksident ishte i përfshirë një automjet i tipit TOYOTA, me targa të regjistrimit vendor.
Viktima të këtij aksidenti janë: 1. G.N-1974 dhe 2. A.N-2001, viktima nr 1 ka ndërruar jetë ne vendin e ngjarjës ndërsa viktima nr 2 ka nëdrruar jetë në spitalin rajonal në Pëjë, vdekjen e tyre e ka konstatuar ekipi mjekësor, në këtë rast lëndime kanë pësuar katër (4) persona, të cilët tre (3) nga këta nga vendi i ngjarjes janë dërguar në Spitalin Rajonal Pejë për trajtim mjekësor, ndërsa një (1) nga të lënduarit është për shkak të lëndimeve të rënda është dërguar në QKUK-Prishtinë
Lidhur më këtë është njoftuar prokurori shteti, ku me urdhërin e tij viktima nr 1 iu është lejuar familjarëve ndërsa viktima nr 2 është dërguar ne IML në Prishtinë, sipas të dhënave preliminare dyshohet se aksidenti ka ndodhur deri sa ngasesi i veturës ishte duke qarkulluar ne rruget malore në këtë rast Iinjejti del jashtë rruge dhe bie në humnerë.
Rasti procedohet nga Njësia e hetimeve të aksidenteve NJRKRR- DRP Pejë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.