Qeveria e re, ja 6 ministrat e PS që mbeten pa post

Të paktën 6 ministra kanë mbetur pa post post ministror pas ristrukturimit të kabinetit qeveritar.

Mimi Kodheli nuk do të drejtojë më Ministrinë e Mbrojtjes dhe për të cilën, Rama tha se do të ketë një post të rëndësishëm në grupin parlamentar.
Pas saj janë edhe katër zonja të tjera si dhe Eduard Shalsi.

Kliko per me shume info

Ministrat që mbeten pa post
Mimi Kodheli- ish ministre e Mbrojtjes
Milva Ekonomi- ish ministre e Ekonomisë
Eglantina Gjermeni- ish ministre e Zhvillimit Urban
Milena Harito Harito- ish ministre e Shtetit për Inovacionit
Ermonela Felaj- ish ministre e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin
Eduard Shalsi- ish ministër Shteti për Cështjet vendore

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.