E rëndë në Vlorë/ 42-vjeçari dhunon gruan e tij, vëllai i saj e plagos me thikë

Një sherr i rëndë ësshtë raportuar në një familje në Vlorë. Mësohet se një sherr mes burrit dhe gruas në lagjen 24 Maji përfundoi keq.

42-vjecari Maksim Sadikaj ka dhunuar rëndë gruan M. Sadikaj duke e bërë për spital. Gjatë konfliktit midis bashkëshortëve ka ndërhyrë kunati Dashnor Begaj, duke e goditur burrin e motrës me mjete të ftohta prerëse (sëpatë), por fatmirësisht pa i shkaktuar dëmtimet të mëdha.

Kliko per me shume info

Në momentin kur policia ka shkuar në vendngjarje shtetasi Dashnor Begaj ishte larguar, por prej kontrolleve të ushtruara dhe prej reagimit në kohë të shërbimeve policore ditën e sotme është bërë e mundur kapja dhe ndalimi i tij.
Materialet janë referuar në Prokurori për veprën penale “Dhuna në familje”, dhe “Plagosje e rëndë me dashje”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.