26-vjeçari ndalohet nga policia, qeni antidrogë i zbulon kokainën. E pabesueshme ku e kishte fshehur

Kliko per me shume info

Një shtetas shqiptar është dënuar me 39 muaj burg në Gjykatën e Lewes, pasi merrej me trafik droge dhe akuzat mbi të ishin shitje e lëndëve narkotike dhe falsifikim dokumentesh.

Identiteti i tij u zbulua nga mediat britanike të cilat shkruajnë se bëhet fjalë për shtetastin Zan Cekaj i cili do duhet të paguajë edhe një gjobë 170 paund.

Kliko per me shume info

Zan Cekaj u ndalua nga policia në Brighton më 5 qershor, ndërsa ngiste një Peugeot 307, me dyshimin se ishte përfshirë në trafikun e drogës.
Pas kontrollit, me ndihmën e qenit antidrogë, në automjet u gjetën të fshehura disa doza kokaine brenda çorapeve.
Cekaj kishte fshehur edhe 1 mijë stërlina. Ai u pa se përdorte një patentë false rumune.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.