130 bimë kanabis në Shkodër, policia shokon me deklaratën: Kishin mbirë vetë

Vijon kontrolli anti-kanabis në vend, ndërsa mësohet se në Shkodër, janë asgjesuar 271 bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Mësohet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, se në bazë të informacineve policore dhe monitorimit nga ajri, në fshatin Kir, vendi i quajtur Prangull, lagja Marknonaj, Njësia Administrative Pult, Shkodër, u gjetën të kultivuara të vetmbira në mënyr të çrregullt dhe u asgjësuan me anë te djegies gjithsejt 130 bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Kliko per me shume info

Gjithashtu, në fshatin Mgull, vendi i quajtur Poshtë Qafës së Mgullës, Njësia Administrative Pult, Shkodër, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan gjithsejt 141 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva.
Për këto raste po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar për këtë aktivitet kriminal.
Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Kultivimi i bimëve Narkotike” e parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.