Tronditet policja: Shkova me pushime, më vodhën pistoletën në shtëpi

Një inspektore e policisë së Gjirokastrës, ka mbetur e shokuar pasi është kthyer nga pushimet, ka zbuluar se i kishin marrë armën.

Sipas burimeve zyrtare, 25-vjeçarja K.Rr., banuese në Gjirokastër, inspektore policie në Gjirokastër, kallëzon se në lagjen “18 Shtatori”, në banesë i kanë vjedhur një sasi lekësh dhe pistoletën tip TT.

Kliko per me shume info

Policja ka thënë se nga data 8 korrik deri në 16 ka qenë me pushime në Sarandë, por se kur është kthyer në shtëpi, nuk e ka gjetur armën e shërbimit dhe as shumën e parave që kishte lënë mënjanë.

LEXO EDHE:  Çifti shqiptar fsheh kokainën në arushin e vajzës 2-vjeçare

E tronditur ajo ka bërë denoncim në polici, ndërkohë që po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here