Tragjedi në Kinë/ Përmbytjet marrin 18 jetë njerëzish, raportohen shumë të zhdukur

Përmbytje të mëdha raportohen në Kinë, ku mësohet se për pasojë kanë humbur jetën 18 persona, ndërsa dhe 20 të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Sipas autoriteteve kineze, shirat e rrëmbyeshëm që goditën rajonin kanë çuar në evakuimin e rreth 110 mijë personave.

Kliko per me shume info

Një skuadër kërkim- shpëtimi e përbërë nga 32,360 veta është vendosur në qytet për të hequr llumin dhe mbeturinat, riparimin e urave dhe rikthimin në familje të rrjeteve të telekomunikacionit dhe të energjisë elektrike. Përmbytjet në qytetin Jilin kanë nisur që prej javës së kaluar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.