Tragjedi në futboll, vdesin tetë tifozë pas shëmbjes së stadiumit

Të paktën tetë njerëz kanë vdekur dhe 49 të tjerë janë lënduar pas shembjes së murit në një ndeshje futbolli në Senegal.

Kjo ngjarje ka ndodhur në stadiumin e Demba Diop, në fund të ndeshjes finale të Kupës në mes të Stade de Mbour dhe Union Sportive Ouakam. Përleshja kishte filluar në mes të tifozëve rival, për të ndërhyrë policia me gaz lotsjellës, ku nga panika filluan të ikin dhe pastaj u shemb muri.

LEXO EDHE:  E çuditshme çfarë ndodhi në ndeshjen Bayern Munich – Real Madrid
Kliko per me shume info

Nga kjo shembje dhe hedhjet me gurë humbën jetën tetë njerëz, ndërsa të paktën 49 u lënduan.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here