Europa League, Skenderbeu barazon ndaj FC Kairat, mban gjallë shansin për më tej

3663
Kliko per me shume info

Skënderbeu u nda ne barazim 1-1 në fushën e Kairat Almatit. Ky është një hap i rëndësishëm për skuadrën e Ilir Dajës, pasi goli i shënuar në fushën kundërshtare i jep një avantazh korçarëve që ndeshjen e dytë do ta luajnë në Korçë.

Skënderbeu ka mundësi reale për t’u kualifikuar në ndeshjen e kthimit. Skenderbeu barazon rezultatin. Goli i barazimit u shenua ne minuten e 71 nga BAKARY NIMAGA.

Mbyllet pjesa e pare e ndeshjes Kairat Almaty 1-0 KF Skënderbeu!

“Pavarësisht rezultatit, 45 minutat e para kanë folur vetëm për Ujqërit të cilë kanë kontrolluar lojën duke krijuar jo pak raste shënimi!”, komenton ekipi i Skenderbeut ne faqen zyrtare.

Luhet ndeshja FC Kairat – Skenderbeu, e vlefshme per kompeticionin Europa League.

Rezultati aktual: 15′ Kairat Almaty 1-0 Skënderbeu
Shënues: Gohou 9′

Ujqërit e nisën mjaft mirë takimin duke sulmuar por ekipi Kazak ka kaluar në avantazh pas 9′ minutash lojë. Latifi ka qënë pranë golit por portjeri mik ka reaguar mjaft mirë ndaj gjuajtjes se lojtarit bardhekuq.