Risia më e fundit e Facebook-ut ‘’frikëson’’ të gjithë, ja për çfarë bëhet fjalë

Sot nuk ka njeri pa rrjete sociale.

Të gjithë janë të varur pas tyre, ndërsa ‘’mbreti’’ i të gjithëve mbetet Facebook-u. Cdo ditë, ky rrjet sjell një risi të re, duk e mbërthyer më shumë pas vetes njeriun.
Më herët këtë muaj gjigandi teknologjik instaloi një buton të ri në profilet e përdoruesve, që thjeshtë ju lejon t’i thoni “Hello” dikujt. Por, pse të frikësohemi nga kjo veçori? E gjitha çfarë bën ajo është se ia bën me dorë dikujt për ta përshëndetur, që është një gjë e mirë për ta bërë në botën e rrjeteve sociale.

LEXO EDHE:  BMW iX3, një SUV që arrin 400 km me një mbushje elektrike
Kliko per me shume info

Kjo është si një rikrijim i veçorisë së vjetër “Poke”, por veçoria e re ka bërë që njerëzit të ‘frikësohen’ nga ajo. Kjo pasi veçoria po i shkakton dy probleme për ata që “ngacmojnë” dikë në mënyrë sekrete në Facebook – të cilët aksidentalisht po e prekin këtë buton kur po dëshirojnë të shtojnë ose ta heqin dikë si mik.
Por, Facebook ka menduar edhe për këtë – se njerëzit mund ta prekin aksidentalisht butonin ‘Hello’. Nëse e prekni aksidentalisht, e gjitha çfarë duhet të bëni është ta ri-klikoni butonin para se personi tjetër ta ketë parë atë.
Dhe kështu, ai kurrë nuk do ta dijë se e keni përshëndetur. Ky është një nga ndryshimet që Facebook është duke i bërë në platformë.

LEXO EDHE:  Bugatti Veyron, e para në botë nga porcelani

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here