Qytetarja zbardhi skandalin e ministres së Ramës: Ajo mi lidhi dritat për fushatë, tani mi prenë…

Kryeministri Edi Rama u ndesh me një dëshmi gjatë dëgjesave me banorët e Beratit ku fakt zbuloi një skandal se çfarë bëjnë ministrat e qeverisë së tij thjesht për të marrë ca vota më shumë.

Një banore e lagjes ‘Çlirim’ në Berat, pasi i ka shprehur Ramës problemin me hipotekën për banesën, i ka kërkuar zgjidhje edhe për energjinë elektrike që ia kanë prerë, edhe pse sipas saj, gjatë fushatës, Ermonela Felaj kishte ndërhyrë që t’ia lidhnin.

Kliko per me shume info

“Për çfarë pengohemi të marrim të drejtën e hipotekës? Jemi të papunë. Fëmijët i kam pa punë. Kam 6 muaj që s’kam asnjë pagesë, dyqan s’hap dot se s’kam hipotekë.

Kam dhe 4 muaj që s’kam paguar energjinë se para 2-3 muajsh kam njoftuar Ermonelën që mi ka lidhur me rastin që bëheshin fushatat, ndërsa të premten mi kanë ndërprerë. Merrni masa”, tha ajo.

1 COMMENT

  1. Ti lidhi sa te votoje moj zonje per partine e saj ,tani qe votove per te ti prene ,mire ta bene se ti akoma nuk e ke marrevesh qe keta jane –qener qe hane te zotin ..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.