Policia jep detaje për vrasjen e dyfishtë në Gjakovë

Policia e Kosovës e ka konfirmuar se në fshatin Jahoc, kanë mbetur të vdekur dy persona si pasojë e të shtënave me armë zjarri.

Sipas dëshmitarit në vendin e ngjarjes viktima K.M së pari e ka vrarë personin tjetër P.M, e më pas e ka vrarë edhe veten, citon zeri.

Kliko per me shume info

Komunikata e plotë nga Policia e Kosovës:

Sot me datë 16. Korrik 2017 rrethë orës 18: 55 minuta, Stacioni Policor në Gjakovë përmes telefonit

LEXO EDHE:  Stuhi dëbore në Pranverë, temperaturat zbresin në minus

është njoftuar se në fshatin Jahoc të Gjakovës ka te shtëna me armë zjarri dhe dyshohet për viktima.

Policia menjëherë ka arritë në vendin e ngjarjes dhe në restorantin “Glory” në Jahoc ka gjetur dy persona të goditur me armë zjarri, mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e tyre.

Personat e vdekur si pasojë e armës se zjarrit janë:

LEXO EDHE:  Gazi në Kuvend, përjashtohen nga seanca edhe tetë deputetë të Vetëvendosjes

1.P. S. M i lindur me 1962 mashkull Shqiptar/Kosovar

2.K. M. M i lindur me 1972 mashkull Shqiptar/Kosovar

Sipas një dëshmitari okular mësohet se viktima K. M ka shtëne me armë zjarri ( pistoletë ) në personin

M dhe menjëherë në të njëjtin vend është vetëvrarë.

Në vend të ngjarjes kanë dal të gjitha njësitë përkatëse për hetimin e kësaj ngjarje tragjike.

LEXO EDHE:  BE: Kosova të plotësojë edhe një kusht për liberalizimin e vizave

Me urdhër të prokurorit të shtetit viktimat do të dërgohen në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here