Përditësohet WhatsApp, ja cfarë mund të bëni tani

Përdoruesit e WhatsApp më në fund do të marrin një version të qëndrueshëm për të gjitha llojet e fileve.

Përditësimi i ri do ta bëjë më të lehtë për përdoruesit shpërndarjen e fotografive dhe çdo formati të fajllave të ndryshëm.

Kliko per me shume info

Përveç kësaj, përdoruesit tani do të jenë në gjendje ta ndryshojnë edhe formatin e tekstit në aplikacion.

LEXO EDHE:  Bugatti Veyron, e para në botë nga porcelani

Në mënyrë që ta bëni këtë, kur shkruani një mesazh në chat, prekeni dhe mbajeni tekstin të selektuar në mënyrë që ta ndryshoni llojin e tij.

Me veçorinë e re, përdoruesit mund të dërgojnë direkt tërë albumin e fotografive, i cili do të shfaqet si një folder dhe madje mund të shikohet në mënyrë të ndarë.

LEXO EDHE:  BMW iX3, një SUV që arrin 400 km me një mbushje elektrike

Përdoruesit e iPhone gjithashtu do të marrin këtë përditësim.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here