Neymar ishte pranë transferimit tek Real Madridi

Ylli brazilian i futbollit mund të kishte shkuar te Real Madridi, nëse do të vepronte sipas kërkesës së agjentit të tij.

Ish-agjenti i Neymar Santos, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani të bënte një lëvizje drejt Real Madrid në vitin 2013, raporton Goal.

Kliko per me shume info

Ribeiro tha se Madridi dhe Chelsea e kërkonin Neymar, krahas Barcelonës dhe kshilla e tij ishte që Neymar ta zgjidhte Real Madridin, për shkak të pagesë së mirë që do të përfitonte nga klubi.

LEXO EDHE:  E çuditshme çfarë ndodhi në ndeshjen Bayern Munich – Real Madrid

“Ekonomikisht, kjo ishte një ofertë më e mirë për Santos. Por ai vendosi të shkojë në Barcelonë, sepse ai ishte ekipi i zemrës së tij”, tha ish agjenti i Neymarit, i cili tani nuk është më agjenti i tij, pasi këtë punë po e kryen babai i lojtarit brazilian

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here