‘Mosmirënjohës, tradhtar, hipokritë…’, incidente në takimin e Patozit në Korçë

Me pankarta në duar janë pritur grupi anti-Basha në Korçë, ku drejtuesi Astrit Pazoti ka shpallur edhe emrin e lëvizjes së re brenda PD-së.

“Mosmirënjohës, tradhtar, hipokritë, të shitur e bukëshkalë”, shkruhej ne pankartat qe mbanin ne duatr personat e grumbulluar.

Kliko per me shume info

Sot nga Korça nismës “Lëvizja për ringritjen e PD-së” iu bashkuan edhe tre deputetët të tjerë të PD-së, Ritvan Bode, Eleina Qirici dhe Gjergji Papa, të cilët nuk u vendosën më në listën e 25 qershorit nga Lulzim Basha.

Në videon e shpërndarë nga vetë Patozi dëgjohen edhe kritikët e djathtë duke i thënë Patozit dhe Bodes: “…perse kur paskeni para’, kohë, ambicie politike dhe iu dashkan ende njerëzit, nuk ju pamë asnjë ditë ne fushate por paratë qe bëtë nga djersa jonë po i përdorni sot për te ndihmuar Ramën”.

Në 22 korrik PD do të zhvillojë zgjedhjet brenda partisë për kreun e ri të saj, ku në garë janë Lulzim Basha dhe Eduard Selami.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.