Kujdesuni për shëndetin tuaj, kurrësesi këto ushqime mos i fusni në frigorifer

Në stinën e verës duhet të jëni shumë herë më të kujdesshëm për shëndetin tuaj.

Të gjithëve n’a ka ndodhur që prej temperaturave të nxehta, t’i fusim shumicën e ushqimeve në frigorifer për ti mbajtur të freskta. Por, jo të gjitha. Sipas ekspertëve, bukën, domatet dhe madje edhe tortën nuk duhet ti mbajmë në frigorifer. Jo vetëm që nuk bën që disa ushqime të zgjasin më gjatë, por mund të shkatërrojë edhe shijen e tyre.

Kliko per me shume info

Dhe madje nëse ushqime të tjera, si qepë, vendosen aty, mund të kenë ndikim edhe në gjërat e tjera që tashmë janë në frigorifer, thotë këshilla nga Instituti ‘Good Housekeeping’.
Ky institut ka nxjerrë një listë të ushqimeve që nuk duhet të futen në frigorifer, duke përfshirë avokadot, domatet, qepët, pjeprat, tortën dhe mjaltin.
Në listën e quajtur “9 gjërat që nuk duhet t’i futni në frigorifer” janë edhe buka, hudhra dhe kafeja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.