Hollywood-i në zi, vdes aktori i mirënjohur

Ndahet nga jeta në moshën 89 vjeçare Aktori fitues i çmimeve Oscar, Martin Landau.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë mbrëmë familja e tij, të cilët kanë treguar se ka vdekur pas një lufte të shkurtër nga një sëmundje.
Landau ishte yll i Hollyëoodit i cili fitoi çmimin e madh “Academy Aëard” në vitin 1994 në filmin Ed Wood.

Kliko per me shume info

Vetëm pak kohë më parë, aktori e kishte festuar edhe ditëlindjen e tij të fundit, ndërsa la pas vajzat e tij Susise Landau Finch, Juliet Landau dhe mbesa Aria Isabel Landau Finch 8 vjeçare, gjithashtu ish-gruan Barbara Bain me të cilën janë divorcuar në vitin 1993 pas më shumë se tre dekada martesë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here