Grekët “masakrojnë” bregdetin shqiptar: Kanë ujërat më të pista në Europë

Mediat greke shkruajnë se Shqipëria ka ujërat më të ndotura në Europë. Kjo ‘fushatë’ kundër Shqipërisë ka disa ditë që ka nisur, dhe kjo vërtetohet pasi uji ‘jo i mirë’ në vendin tonë është kryetitull në disa prej mediave të shtetit fqinj.

Duke u mburrur me ujërat e tyre, grekët bëjnë thirrje që të mos shkohet për pushime në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Rritja e kërkesës në treg, Birra “Korça” shton kapacitetin prodhues. Çekët: Investim miliona euro
Kliko per me shume info

Vetëm një ditë më parë, ishte Sali Berisha që denoncoi faktin se disa anije, peshkarexha greke vijnë në bregun e Himarës, Dhërmiut apo përgjatë bregut shqiptar dhe hedhin në ujë mbetje të ndryshme, duke sjellë edhe ndotjen.

Shkrimet e tyre janë bazuar në një hartë ku duket se shteti me ujërat më të pastra i ka Luksemburgu, ndërsa Shqipëria është në vendin e fundit në Europë.

LEXO EDHE:  AKEP kap me paketa të parregullta mujore dy kompanitë celulare

Kliko per me shume info

3 COMMENTS

  1. Ata kane te drejte , perderisa u jep material edhe ai superarmiku me i madh i shqiperise SALI BERISHA ,

  2. NGA NJERA ANE GAZETAT GREKE NE TE NJEJTEN KOHE ANIJET GREKE HEDHIN VAJRA NE DET
    DUKET MENYRE SHUM E ORGANIZUAR ,KJO NDODH VIT PER VIT NE SEZON VERE
    KJO ESHT LÜFTE E HAPUR NDAJ NESH ,DUHEN SULMUAR ANIJET GREKE TE QELLOHEN ME CDO ARMATIM TE MUNDSHEM
    NUK MARRIN VESH GREKET NDRYSHE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here