Foto, vajza 15-vjeçare vdes pasi konsumoi një drogë të re

Një vajze 15-vjeçare ka humbur jetën pak kohe pasi konsumoi një substancë psikoaktive, lloj droge e re që ndikon në funksionimin e trurit dhe të sjelljes.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën në Britani të Madhe. Adoleshentja quhet Leah Kerry. Ajo ka qenë në park me dy shokë të tjerë kur konsumuan substancën. Dy të miturit e tjerë u dërgua në spital si masë paraprake pas vdekjes së 15-vjeçares. Policia ka konfirmuar se adoleshentja ndërroi jetë pikërisht për shkak të kësaj lloj droge.

LEXO EDHE:  Kjo është dashnorja e "frikshme", seks me 100 bossa, zhvatje dhe jetë luksoze në të gjithë botën (FOTO)
Kliko per me shume info

Sipas autoriteteve britanike, tek të rinjtë ka tendencë që substancat e reja psikoaktive i konsiderojnë të ligjshme dhe tentojnë t’i japin një lloj legjitimiteti.

“Ato nuk janë ligjore. Ato janë të paligjshme, janë shumë shumë të rrezikshme. Ndoshta më të rrezikshme se sa drogërat tradicionale. Mos i përdorni substancat e reja psikoaktive, janë shumë të rrezikshme. Kjo vajzë bëri një gabim, një gabim në jetën që zgjodhi të bënte dhe pagoi çmimin”, apeloi zyrtari i policisë Ken Lamont.

LEXO EDHE:  Zbulohen sekretet! Ja çfarë duan meshkujt në një marrëdhënie që të zgjasë e të mos tradhtojnë

Ai kërkoi gjithashtu edhe ndihmën e banorëve që të japin informacione nëse kanë dijeni se kush i shet këto lloj substancash. Ngjarja e rëndë tronditi komunitetin lokal të South Devon në Angli, citon klan. Shoqet dhe shokët e viktimës shprehën ngushëllimet për të me mesazhe prekëse në rrjetet sociale.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here