Forcat Speciale zbulojnë sekretet….FOTOT

Kliko per me shume info

Anëtarë të njësisë së Forcave Speciale Britanike kanë befasuar duke publikuar foto në një profil në “Facebook” nga operacione sekrete.

Më shumë se 2 mijë postime në një profil të hapur në “Facebook” janë bërë nga anëtarë të forcave SAS. Në foto janë kapur momente nga stërvitjet, por edhe nga fronti i parë i luftës, mendohet në Irak.

Kliko per me shume info

Në të tjera foto, pasqyrohen armatimet, automjetet, por edhe pajisje të veçanta nga operacionet e tyre. Anëtarët e SAS e kanë kategorikisht të ndaluar publikimin e të tilla imazheve.

Publikimi i fotove vjen në mes të një hetimi dhe akuzave të ngritura ndaj Forcave Speciale Britanike për vrasjen e civilëve të pafajshëm në provincën e Helmandit në Afganistan./tch

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here