E rëndë/ Përfshihet nga flakët pallati 28- katësh, raportohen 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është raportuar në kryeqytetin e Hawaii-t, Honolulu ku të paktën tre persona kanë vdekur dhe katër të tjerë u plagosën si pasojë e rënies së zjarrit në katin e 26-të.

Mësohet se forcat zjarrfikëse kanë evakuuar qindra persona, ndërkohë që flakët u shpërndanë edhe në katet e tjera të pallatit me 568 apartamente. Një helikopter dhe qindra zjarrfikës janë impenjuar për të fikur zjarrin e cili ka arritur deri në katin e 28-të.

LEXO EDHE:  Avioni me pasagjerë "humbet" mes stuhisë!
Kliko per me shume info

Nga kjo ngjarje, ende nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit.

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here