Drama e Donnarummës dhe Milanit përfundon, ja vendimi mbi portierin 18-vjeçar

Përfundon drama e portierit Donnarumma dhe Milanit.

Pas një debati të gjërë, ku 18-vjecari nuk pranoi të firmoste sërish me Milanin, dhe pasi u sulmua rëndë nga fansat në rrjetet sociale, Donnarumma është sërish pjesë e skuadrës legjendare. Në takimin zyrtar ai ka thënë: “Jam krenar që po vazhdoj me Milanin, në mendjen time kurrë nuk ka patur dyshime.”

LEXO EDHE:  Arsenal dominon gjithçka, Atletico rrëmben barazimin në Londër
Kliko per me shume info

Gjithashtu portieri i kuq e zinjëve ka folur dhe për tifozët: “Më vjen shumë keq për tifozët, unë jam shumë i lumtur tek Milan.”
I gjykuar shumë ashpër për vendimin e parë, ai shprehet: Pjekuria? Unë premtoj që vitin tjetër do jem më i mirë, unë nuk ndjeva asgjë pas asaj që ndodhi.”
Pas këtij takimi ja reagimet:
Mirabelli: “Që nga dita e parë unë kisha si ide Antonio Donnarumma-n, e deshiroja shumë atë. Së pari ka një vleresim teknik.”
Fassone: “Është e vështirë të merren vendime në moshën 18 vjecare, dhe ne të gjithë kemi kaluar përmes kësaj. Ne të gjithë jemi familje, cdo gjë do të harrohet.”

LEXO EDHE:  E çuditshme çfarë ndodhi në ndeshjen Bayern Munich – Real Madrid

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here