Aksidenti i trefishtë, kthehet për pushime, humb jetën në Lezhë emigranti nga Kosova

Kliko per me shume info

Një emigrant nga Kosova ka humbur jetën ndersa 6 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur në një aksident “zinxhir” në autostradën Lezhë-Shkodër, ku u përplasën tre makina rreth orës 18:45.

Viktima i aksidentit është nga Kosova, emigrant në Gjermani, i cili ndodhej në Shqipëri për pushime. Identiteti i nuk është bërë i ditur.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, 1 nga 6 të plagosurit është dërguar me helikopter në Spitalin e Traumës në Tiranë për mjekim më të specializuar. Konfirmohet se dy prej te plagosurve jane ne gjendje me te rende.

Sipas njoftimit zyrtar të Policisë së Lezhës, makinat që u përfshinë në aksident janë Audi me targa SH 0044 E, Volkswagen me targa DBF 54 dhe Benz me targa AA 627 JH.

Policia thotë se shteti nga Kosova me iniciale B.F 39 vjeç që humbi jetën, ishte drejtuesi i mjetit tip Volkswagen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.