Bregu i detit i mbushur me 350 mijë euro drogë, italianët: Erdhën nga Shqipëria

Kliko per me shume info

Në bregun e detit në plazhet e Montesilvano, Francavilla al Mare dhe Silvi mëngjesin e sotëm janë gjetur pako plot me lëndë narkotike, marijuanë duke shokuar banorët.

Sipas mediave italiane, hipoteza më e mundshme është se origjina e drogës që e ka nxjerrë deti në breg është nga Shqipëria, por po hetohet edhe nga vendet të tjera të Ballkanit.

Kliko per me shume info

Ndërkohë që mësohet se sasia e nxjerrë në breg i kalon 100 kg, ndërkohë që dyshohet se destinacion ishte Abruzzo.
Policia ka nisur hetimet se si përfunduan këtu pakot me drogë, janë lënë qëllimisht, apo ndonjë anije apo skaf ka humbur rrugën ngarkesën në tentativë për ta trafikuar.
Dyshohet se vlera e drogës i kalon 350 mijë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.