Rezultatet e 34 kutive për bashkinë e Kavajës, ja kush kryeson nga 3 kandidatët

Kliko per me shume info

Pas mbylljes së numërimit të votave për deputetë në Kavajë ka nisur procesi i numërimit të kutive për kryetar të Bashkisë. Mësohet se ka përfunduar numërimi për 34 kutitë e para, ku kryeson kandidati i Partisë Socialiste Dorjan Murati.

PS- Dorjan Murati ka marrë 4022 vota;
PD- Isa Sakja 3574 vota;
LSI- Maksim Kona 608 vota.

Kliko per me shume info

Deri më tani janë numëruar kutitë e Golemit, Helmasit dhe Synejt. Kavaja votoi të dielën për përfaqësuesit e rinj në parlament si dhe për kryetarin e ri të Bashkisë. Kujtojmë se deri pak muaj më parë Bashkia drejtohej nga Elvis Rroshi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.