Replikat/ “Po bëhesh karagjoz”, Rama nuk ia përton: Ja nga të vjen e keqja

Në një video të publikuar nga Shkodra, Edi Rama është sulmuar rëndë nga komentuesit.
Komentet:

-Vetem mbaj me seriozitet se po shnderrohesh ne karagjoz,je kryeminister jo parodist

Kliko per me shume info

Rama: voto edhe ti se s’te vjen e keqja nga ata qe qeshin po nga ata qe s’dine te qeshin dhe po nuk votove eshte mbeshtetje per ta
-nuk je ne rregull ty o njeri,une as nuk behet llaf qe te votoj ty,ishalla humben ?/ dhe ate flamurin mos e prek me dore se e flliqen nuk te takon ta prekesh me dore,ske ber asgje thjesht genjeshtra dhe mashtrime?po kukesin qe e le pas dore cfare kerkon nga kukesi ???8 vjet e lan pas dore ate te pd,4 vjet e le pas dore ty tani???mjaft me genjeshtrat e tua
Rama: S’te pyes ty hic per flamurin se ti je shume shume si shkopi i tij po s’ke lidhje fare me aspiratat kuqezi! Dhe meso edukaten per vete jo per mua, ndersa syte kur s’duan te shohin kane nje semundje qe une nuk e kuroj dot
-Nese nuk fiton kesaj here qe ke gjithe popullin nga mbrapa, une nuk shoh me lajme 4 vite rresht!
Rama (ikone qesh me lot)
-Ti ke ik per lesh lali Ec me kembe ne toke se ke marr kot
Rama: Dhurata mendoj qe nuk shkon leshi ne gjuhen e nje gruaje bjonde
-Nr 6 Fitore
Rama: Hahahahahaha nr.6 tamam numer provimi per vjeshte
-O fatkeqesia e shqipris
Rama: O Bimi Bimi ah Bimi eh Bimi mor Bimi oh Bimi Bimi
-Me ate cunin e Sul Bushatit e ke ndritur fare.
Rama: I merr te keqen ti atij o top model i Zillit
-Ku po shkon? Në shesh lufte me atë flamur?
Rama: Mos dil me cigare ne fotografi qe ta jap pergjigjen
“Vodhët e vodhët, tani keni gojë e flisni”, Rama: Më qenke zhveshur edhe lakuriq o Tarzan
Kryeministri Edi Rama i ka kthyer pergjigjen disa prej komentuesve qe e kane thumbuar ne profilin e tij ne Facebook. Ja replikat mes tyre:

REPLIKAT:
Komentuesi: o bos a tlumt ty qe mbledh gjithe budallenjt me vete. posht pd ps lsi. e rropet popullin!
Rama: Te gjithe budallenj vetem ti i zgjuar eee?! Po te ishe aq i zgjuar sa te duket vetja, per ta bere budalla gjithe popullin, diku do te te kishte dale nami per ndonje mrekulli qe do kishe bere 😂 Po ti ne fakt je thjesht i pashkolluar ose i shkolluar sa per te thene si shume viktima te tjera te nje cerekshekulli rrumpalle, pa shtet, pa arsim, pa edukate, dhe ne fund te fundit s’ke faj qe te duken te tere budallenj pervec vetes
Komentuesi: O Rame, mbi 100 punonjes ne bashki jane te tute te ps-se, mja mbylle se e kenaqe ate popull te vojtur!!
Rama: Kadro, cfare po me thua se nuk po te marr vesh Kadro?! Po pse Kadro ku eshte degjuar kjo qe thua zotrote qe i qake hallin edhe popullit te vojtur, nderkohe qe je per t’u qare me ooooiiiiii per mendjen qe paske.
Komentuesi: Nuk din te flasin vetem per karrike jan shajn njeri – tjetrin kur e ndegjoj jo Ramen po edhe te tjeret….kote pa kuptime sdin as te genjej….
Rama: Ke shava une pa he me thuaj njehere meqe e paske degjuar zotrote?! Ti je nje i genjyer qe genjen veten se s’te genjen dot njeri, prandaj te duken te gjithe genjeshtare 😢 Po s’je i vetmi dhe nuk te ve faj, sepse me c’te kane degjuar veshet e c’te kane pare syte cerekshekulli, pse te me besosh mua ti, s’ke faj vertet!…
Komentuesi: Ik se lat nam vodhet e vodhet tani keni goje dhe flisni te ter hajduter me Salen te parin
Rama: Tori, se me qenke zhveshur edhe lakuriq si Tarzani, keto llafe kazani ik e beji diku tjeter se mua hajdut s’me ben dot as zotrote e as te tere majmunet e xhungles bashke me ty o Tarzan Prandaj te lutem mos e meso ate kingun qe ke mbi shpatulla, e te te rroje sa malet, me kete gjuhe prej pylli, se ty mund te te shijoje majmunizmi qe i fut te tere ne nje thes, po djalin e vogel mos e merr ne qafe me kete lloj edukate primitive…
Komentuesi: ne vend te bukes hani droge xaxaxa zgjohuni o populll se droga u ka vene ne gjume
Rama: Lida po ty kush te ka mbushur mendjen qe je kaq zgjuar sa te ngresh tere popullin nga gjumi? Shko ne shkolle vajze e mire dhe mos i lejo vetes keto lloj dokrrash qe u falen vetem te dehurve ne klubin e katundit
Komentuesi: spitalle pa savatu shkollat pa lyj rruga cop cop e kobit urat pa rregullu qysh ku ila berisha qyteti perseri dujas ki tallet me gjin ja qet kripen aty
Rama: Hahaha Mahmut Matmuja te marrsha te keqiat megjithe gjyslyket firmato e me keto poza prej topmodeli para veturave Po njecik shqip me shkru do mesosh o voc apo c’po te duhet thuaj
Komentuesi: Ti flet per drejtsi ?! Shko more i paftyr …
Rama: Laura?! C’pate?! C’eshte kjo gjuhe vulgare?!
Komentuesi: Vota lsi se koha jote ka ikur oedo
Rama: Durim, voten tende e di ti, po Kavajen tende do ta bej une me gocat e cunat e mi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here