Iftar me vëllain e “Eskobarit të Ballkanit”, Ministri i LSI habit të gjithë (Foto)

Ministri i LSI-së, Sokol Dervishajt është ulur pranë vëllait të Klemend Balilit, i mbiquajtur nga mediat e huaja si Eskobari i Ballkanit.

Bako Balili së bashku me ministrin e LSI-së kanë qënë duke konsumuar një darkë iftari.

Kliko per me shume info

Bako Balili është gjithashtu xhaxhai i Rigels Balilit, kryetar i Bashkisë së Delvinës, i propozuar nga LSI.
Kujtojmë se vëllai i Bakos, Klemend Balili është ende në arrati, megjithëse i kërkuar nga DEA, INTERPOLI dhe medemek, policia shqiptare.
Për “Eskobarin”, kreu i Kuvendit, Ilir Meta kërkoi mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare duke kërkuar ndarjen e përgjegjësive për mosarrestimin e tij.

LEXO EDHE:  Rama sfidon qytetarin: ”Kujton se nuk ta gjej emrin unë ty, edhe numrin e telefonit po deshe”

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here