Këngëtarja shiqptare merr mesazh nga ‘’Balena e Blu’’, nuk do t’a besoni përgjigjen dhe reagimin e saj (Foto)

Këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare, Xhesika Polo është kontaktuar nga një faqe në gjuhën shqipe me emrin “Balena blu”, dhe përmes një mesazhi në Instagram ajo tregon se si është ftuar të jetë pjesë e lojës.

E revoltuar, këngëtarja ka bërë apel për adoleshentët që të kenë kujdes dhe të mos bien pre e kësaj loje.

Kliko per me shume info

“Sot me erdhi ne mesazh nga nje faqe e vetquajtur Balena Blu…Kujtdo qe i duket argetuese te perhapi nje loje vdekjeprurese tek brezi i ri, tek femijet e pafajshem i duhet te kalbet ne burg sepse eshte KRIM!!

Miq, te aferm e kolege, bejini report kesaj faqeje, cdo faqeje te tille te ngjashme dhe MOS HESHTNI! Gjendja eshte alarmante,”-ka shkruar Xhesika në profilin e saj në Facebook duke publikuar edhe mesazhet.
Deri tani në vendin tonë janë pikasur në qytete të ndryshme disa raste të fëmijëve që kanë nisur të luajnë balenën blu, por janë kapur në kohë duke e ndërprerë atë.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.