Gjykata vendos për të arrestuarin, Fatjon Sinani u vra me plumb në kokë gabimisht?!

Gjykata e Vlores le ne arrest me burg shtetasin Neritan Qejvani i arrestuar për vrasjen e Fajton Sinanit në Vlorë ka dalë para gjykatës ku është njohur me masën e sigurisë arrest me burg.

Behet me dije se 42-vjecari edhe para togave të zeza nuk ka thënë asgjë në lidhje me ngjarjen për të cilën akuzohet.

LEXO EDHE:  Grabitësit vranë pronarin e dyqanit në Kamëz, policia reagon ashpër: Shpërblim për kapjen e autorëve
Kliko per me shume info

Ai ka mohuar të jetë autori dhe ka vendosur të mos bashkëpunojë më prokurorinë. Por sipas grupit hetimor Qejvani ka lidhje me ekzekutimin e 35-vjeçarit nga Tropoja. Hetuesit po ndjekin disa pista hetimi.

Njëra nga ato është ajo e ngatërrimit të objektivit. Në skedarët e policisë për Fatjon Sinanin nuk ka të regjistruar asnjë precedent penal, nuk ka qenë i dënuar apo i hetuar ndonjëherë.

LEXO EDHE:  Vendimi për statusin kandidat në BE, zbulohet e vërteta e deklaratës së Merkel me Ramën

Në Tropojë, viktima dhe familja e tij nuk janë përshirë në ngjarje kriminale apo të kenë patur histori hakmarrje. Edhe në qytetin e Vlorës ku ka jetuar 5 vitet e fundit së bashku me bashkëshorten e tij nuk ka patur asnjë konflikt, citon klan.

Megjithatë nuk përjashtohet vrasja për shkak të një konflkti të kohëve të fundit. Por nga dëshmia e familjarëve dhe personave që shoqërohej, Sinani nuk ka patur asnjë konflikt cka ka ngritur dyshimet se krimi ka qene nje ngaterrese ne objektiv./lajmifundit.al

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here