E rëndë në Kinë/ Makinat masakrojnë gruan, asnjë nuk i vjen në ndihmë

Në Kinë është shënuar nëj ngjarje përtej tragjikës. E ndodhur më 21 prill, një grua që ndodhet në vijat e bardha, merret përpara nga një makinë me shpejtësi të madhe.

Vajza mbetet në asfalt, pasi goditet nga taksia dhe të gjithë qëndrojnë indiferent duke mos i dhënë asnjë ndihmë asaj.

Kliko per me shume info

Vajza vdes në vend dhe videoja është censuruar ndërkohë nga autoritetet kineze, sipas shumë përdoruesve të cilët në rrjetet sociale e komentojnë ashpër këtë gjest si një provë e imoraliteti të një shoqërie të tërë.
Sipas blog-ut Shanghaiist të dy shoferët janë ndaluar dhe arrestuar nga policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here