Shqiptari kapet me 3.5 kg kokainë në banesën ku jetonte me tre fëmijë

Një shtetas 32 vjeçar shqiptar në Romano di Lombardia, i njohur për policinë si person me precedent penal, është arrestuar mbrëmjen e së enjtes me 3.5 kg drogë e llojit kokainë.

Policia italiane në Lombardi ka kryer një bastisje në shtëpinë e shqiptarit ku përveç sasisë së kokainës, janë gjetur edhe doza heroine dhe materiale të tjera për paketimin e drogës. Gjithashtu, policia ka sekuestruar edhe mbi 1100 euro para të gatshme.

Kliko per me shume info

Shqiptari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur është dërguar në burgun e Bergamos, ku edhe do të merret në pyetje nga hetuesit.

Në banesën ku ishte fshehur droga në një fshat, jetonte edhe një grua 33 vjeçare me tre fëmijë, përkatësisht, 8, 5 dhe 1 vjeç dhe ndoshta kjo ishte arsyeja që konsiderohej si “vendi i duhur” për të fshehur drogës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.