Truku që do të t’i shpëtojë rrobat, hidhni 5 kokrra aspirina në lavatriçe

Një truk mjaftë efektiv është zbuluar së fundmi për rrobat e bardha.

 

Kliko per me shume info

Shpesh herë ndodh që bluza apo këmisha juaj e preferuar nuk është më aq e bardhë si në fillim, dhe duket se nuk do të mund ta ‘’shpëtoni’’.
Nuk është nevoja të lodheni më kot apo të përdorni zbardhues që dëmton veshjet, zgjidhja është shumë më e thjeshtë se kaq. Për këtë ju nevojiten 5 kokrra aspirinë, të cilat pasi t’i keni shtypur në trajtë pluhuri duhet t’i shtoni në një enë me 3 litra ujë të ngrohtë.
Zhytini rrobat në enën me ujë dhe lërini aty për 2-3 orë.

LEXO EDHE:  Në Instagram të merrte në qafë, por brenda mureve të shtëpisë…

Më pas futini në lavatriçe dhe në vend të detergjentit shtoni uthull molle dhe sodë buke. Këta dy përbërës do të përforcojnë akoma më shumë efektin zbardhues të aspirinës.
Veshjet tuaj jo vetëm që do të jenë më të bardha se kurrë. Por do të hekurosen akoma më lehtë falë vetive zbutëse të uthullës së mollës. Provojeni këtë truk dhe nuk do të zhgënjeheni aspak.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here