Shkarkohet Alketa Hila, drejtoresha e Fondit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor, ja kush e zëvëndëson

Alketa Hila, drejtoresha Fondit të Sigurimeve të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor, u shkarkua nga posti ditën e sotme.

 

Kliko per me shume info

Hila, ishte zv/drejtore por u emërua pas shkarkimit të ish drejtorit të Fondit para pak ditesh. Mësohet se në vend të saj është emëruar Eduard Ahmeti. Ky i fundit mbante më parë postin e drejtorit të Agjencisë së Prokurimeve Publike.

 

Ai ka marrë vleresime për punen e tij në Agjencinë e Prokurimeve Publike dhe sot merr detyrën e kreut të Fondit të Sigurimeve të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor.
Alketa Hila nuk mundi ta drejtonte këtë institucion dhe u shkarkua brenda pak ditësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.