Rama në Korçë, i rrëfehen qytetarëve betejën e pamundur nga arritja e marrëveshjes me Bashën

Kryeministri i vendit, Edi Rama ditën e sotme ndodhet në qytetin e Korcës, në një takim me gratë e këtij qyteti.

Në fjalimin e tij, ai foli për marrëveshjen me Bashën, duke deklaruar se u fitua edhe një betejë të pamundur, siç ishte votimi i vettingut.

Kliko per me shume info

 
“E kam përsëritur deri në bezdi se vettingu është çelësi që hap derën e një Shqipërie të re, që gjithçka kemi bërë të mos kthehet mbrapsht. Nëse nuk bëjmë reforma në drejtësi nëse nuk kemi gjykatën që është mbi të gjithë, nëse jem të drejtën dhe nuk e nxjerr atë në shitje ne kthehemi mbrapa. Me atë marrëveshje kemi fituar betejën më të pamundur të këtij mandati”,- tha Rama.
vijon

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.