Rama ironi për LSI dhe PD në zgjedhjet: Ato forcë e parë, ne 71 mandate

Kryeministri Rama duke folur për marrëveshjen me Lulzim Bashën tha se ndryshimet në qeveri janë për 30 ditë, e më pas iu takon qytetarëve ta votojnë sërish PS-në.

 

Kliko per me shume info

Në këtë pikë ai nuk e kurseu ironinë me LSI-në dhe PD-në që duan të dalin forca të para në zgjedhje, kryeministri bëri një parashikim dhe tha se PS-ja do fitojë 71 mandate.
“Se çdo ndodhë pas kësaj marrëveshje këtë do e vendosni ju, këtë e vendosin shqiptarët. Gara do jetë shumë e fortë, se LSI do të dalë forcë e parë, PD do të dalë forcë e parë dhe ne duam të dalim forcë e parë duke qenë se jemi të parët. Ne duam ta fillojmë me 71 vota për PS”,- tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here