Peleshi tregon qëllimin e vërtetë të Ramës, ky i fundit e ‘’nderon’’

Niko Peleshi nga Korça ku po zhvillon një takim me gratë dhe me vajzat në këtë rreth bashkë me kryeministrin Rama në fjalinë e tij u dha një mesazh të gjithë “të hidhëruarve” për arritjen e marrëveshjes me Lulzim Bashës.

“Marrëveshja e fundit politike tregoi se pushteti për ne nuk është qëllim në vete. Pushteti nuk ka kuptim nëse nuk iu kthehet njerëzve.

Kliko per me shume info

Kushdo që ndjehet i hidhëruar për lëshimet ndaj opozitës në raport me pushtetin ne i themi se nuk është pushteti ai që na intereson, por e nesërmja, hapja e një faqeje të re për Shqipërinë. Rreshtat e para të faqes së re do i shkruajë Edi Rama dhe PS”,- tha Peleshi.

Me të marrë fjalën pas Peleshit kryeministri Edi Rama është shprehur dhe uron që të ketë sa më shumë gra fitimtare në Korçës në këtë garë politike.
“Uroj të kemi sa më shumë gra fitimtare. Çështja nuk është nëse fitojnë gratë, por qëndron nëse këtë fitore ua njohin burrat”.
Ndërsa i ka thur elozhe dhe Peleshit duke e quajtur një aset të çmuar për qeverinë.
“Niko Peleshi është një aset i çmuar në qeverinë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.