Pakti Rama-Basha, Ilir Meta sfidon me një deklaratë të re për Sali Berishën: Ai është…

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka thënë sot një shprehje të re në lidhje me Sali Berishën.

“Doktori është pika ime e dobët dhe e fortë”, ka thënë Meta në studion e Arian Canit.

Kliko per me shume info

Kjo duket se është hera e parë që Meta thotë se Berisha është pika ime e fortë.

Meta herë pas here ka thënë në Kuvend dhe në media se Berisha është pika e tij e dobët.

Ish-kreu i LSI, theksoi se ka shkuar tek Berisha një ditë pas marrëveshjes Rama-Basha për të vlerësuar rolin e Berishës në paktin e arritur politikisht mes qeverisë dhe opozitës.

Meta theksoi se marrëveshja e arritur është zhvillim pozitiv për vendin ndërsa shtoi se ky pakt nuk siguron zgjedhje tërësisht të lira megjithëse procesi do të jetë më i mirë sesa mund të ishte pa opozitën në zgjedhje./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here