PDIU mbledh kryesinë, ja frika e kësaj partie pas paktit Rama- Basha

Një nga forcat më të rrezikuara mes partive në zgjedhjet e 2017-ës, pas marrëveshjes mes Bashës e Ramës për të mos lejuar koalicionet është PDIU dhe LSI.

 

Kliko per me shume info

 

 
Ndërkohë, jemi në dijeni që zgjedhjet priten të mbahen më 25 qershor, siç u vendos me marrëveshje kjo forcë poltike ka thirrur një mbledhje urgjente të Kryesisë.

 

Mbledhja ka nisur rreth orës 18:00. Në përfundim të saj kryesia pritet të dalë me një qëndrim për zgjedhjet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.