Kjo është perla e re e Lamborghinit…

Lamborghini ka bërë një punë mjaft të mirë me modelin e tij të fundit të quajtur Centenario.

Inxhinierët e Lamborghinit kësaj super veture i kanë montuar motorin V12 me aspirim natyral, i cili prodhon 760 kuaj-fuqi.

Kliko per me shume info

Centenario shkon nga 0 deri në 100 km/h për vetëm 2.8 sekonda dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 350 km/h

I përbërë komplet nga fibra karboni, Centenario peshon vetëm 1520 kg dhe fuqia për kilogram është 1.97 kg/HP.

Çmimi për këtë veturë luksoze do të jetë 1.75 milion euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here