Seancë e jashtëzakonshme, do mblidhet Kuvendi, votohet vettingu e ndryshimet në qeveri

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri.

Në bazë të marrëveshjes së gjerë të arritur mes kryeministrit Rama dhe kreut të PD-së Basha, zgjedhjet do të mbahen me 25 qershor, ndërsa opozita do të marrë postin e zv/kryeministrit dhe postet e 6 ministrave të konsideruar teknikë.

LEXO EDHE:  Del vendimi i Vetting-ut, gjyqtari me shtetësi kanadeze nuk justifikoi dot 480 milionë
Kliko per me shume info

Marrëveshja prej rreth 4 faqesh iu dërgua medias nga Partia Demokratike.
Qeveria teknike- Sipas marrëveshjes së arritur, Partia Demokratike do të ketë postin e zv/kryeministrit si dhe 6 ministra teknikë.

QEVERIA:
-Zv/kryeministër, teknik
-Ministri i Brendshëm, teknik
-Ministri i Arsimit, teknik
-Ministri i Shëndetësisë, teknik
-Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, teknik
-Ministri i Financave, teknik
-Ministri i Drejtësisë, teknik
-Drejtori i OSHEE
-Drejtori i Përgjithshëm i Aluiznit
-Drejtori i Përgjithshëm i Hipotekave
-Drejtori i pergjithshem i Burgjeve
-Drejtori i pergjithshem i Agjensisë së Zhvillimit Bujqësor e Rural.

Kliko per me shume info

2 COMMENTS

  1. shohim si po ecen punet o partia socialiste , sepse partia demokratike eshte shume e pabindur , sepse kur ishte ajo ne pushtet ishte superfuqi ne te gjitha hallkat. jam nje qytetar pa parti por po shkruaj ashtu si ju gjykon populli.
    PD me Saliun Jane te papare !!!!!!!!!!!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here